Bültenlerimiz RSSSağlığa giden yolları seçmek

Sevgili Destekçilerimiz, Bahçelerimizde, organik ötesinde sistemik düşünceye dayalı agroormancılık yöntemleri  ile yetiştirdiğimiz sarı, kırmızı, yeşil renkte ve farklı türlerdeki acı biberlerimizi hasat ettik. Mis gibi yayla havasında kuruttuk. İri iri öğüttük, kaya tuzu ile harmanlayıp yağladık. Orta derece acılığı ile lezzetine doyum olmaz bir karışım çıktı ortaya. Acıyı çok tercih etmeyenlerin bile sofrada elinin uzandığı bu lezzeti denemeden geçmemenizi öneririz. Acı severlerdenseniz, bağırsak mikrofloranızı beslemeyi de önemsiyorsanız fermente acı biber turşumuzu da sepetinize katabilirsiniz.

Okumaya devam et →Kasalar Çeşitlenirken

Sevgili Destekçilerimiz, Zeytinalanı Uygulama Arazimizde, organik sertifikalı ve susuz tarım ile yetiştirdiğimiz zeytinleri hasat ettik. Zeytinyağlık, salamuralık ve selelik olarak ayırdık ve ayıkladık. Bidonlara yerleştirdimiz zeytinlere kaya tuzu ilave ettik, her gün düzenli olarak çevirdik. Ham halindeki acılığı tuza geçen zeytinler, tatlandı ve paketlemeye hazır hale geldi. Besin değeri yüksek, geleneksel usuller ile üretilen çevirme tip sele zeytinlerini haftalık sipariş listenize eklemenizi öneririz. 

Okumaya devam et →Tohumdan Şifaya Giden Yol

Değerli Destekçilerimiz, Yumrulu bitkiler işlevsel ormanlarımızda kullandığımız toprak yapısını şekillendiren katmanlardan biridir. Bu bitkiler besin maddelerini toprak altı gövdesinde depolar. Tatlı patates de bunlardan biridir. Kendine has tatlı ve kremamsı lezzeti anlatılsa da denemeden anlaşılmaz. Farklı baharatlarla çok uyumludur. Fırın, kızartma ya da odun közünde pişirilebilir. Üstüne ev yapımı bir mayonez, zeytinyağı veya tereyağına sarımsak, maydanoz, zencefil ve zerdeçal ilavesi yeterlidir. Temel besin maddesi olan tatlı patatese ait birçok farklı tarife internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

Okumaya devam et →Yenilik ve Dönüşüm

Değerli Destekçilerimiz, Uygulama alanlarımızdaki biçme ve yatırma işlemleri oldukça zaman ve emek istiyor. Sintropik yataklarımızın da hazırlanıp organize edilmesi ciddi enerji gerektiriyor. Teknik ekibimiz, böylesi çok işi önemli ölçüde kolaylaştıran bir el traktörü kazandırdı süreçlerimize. Yeniliğin heyecanı ve enerjisi yanında, yeni soru işaretleri de belirdi hepimizde. Niyetlendiğimiz işlevsellik düzeyine erişebilmek için cesaretle yeni alıştırmalara başladık. Alışkanlıklarımızın işlevsel dönüşümünü birlikte görebilmek dileği ile…

Okumaya devam et →2020 Yaşayan Tasarım

Değerli Destekçimiz, Doğanın dilini anlamak birlikte varoluşumuz için kritik önem taşıyor. Tüm varlıkların birden çok işlevi olduğunu hep akılda tutmak ve hissetmek gerek. Bütün işlevlerin de yaşayan tek bir dev organizmaya hizmet ettiğini. Bizler, bu dev organizma içerisindeki en sağlıklı işlev ve ilişkilerimizi keşfetmeye çalışıyoruz. 2020 yılında bu keşfimizi derinleştirmek en öncelikli hedefimiz.

Okumaya devam et →